פרגולות

פרגולות מעץ
בימינו, אנשים תרים אחר פתרונות הצללה פרקטיים ודקורטיביים בעת ובעונה אחת. פרגולות מעץ הינן המענה האידיאלי ביותר לסוכך בגינה שלנו ואפשר לבנות אותן מכמה סוגי עץ. מומלץ לתכנן את הפרגולה בעזרת איש מקצוע מנוסה שמכיר את סוגי העצים ואת מירב התכונות שלהם וידע להתאים ללקוח את צורת הפרגולה ולהצליח להציבה במקום שיספק יעילות וצל בכל אחת מעונות השנה.

סוגי עצים שמתאימים לפרגולה
ישנם מגוון של עצים שיתאימו לבניית פרגולה, חלקם זולים יותר וחלקם יקרים. עץ האורן לדוגמא נחשב לעץ יחסית זול בעוד שעץ גושני הינו יקר יותר. כיום ניתן גם לשלב עם העץ חומרי גלם נוספים כמו פרזול עשויים מתכת, זכוכית ואלמנטים נוספים שמאדירים את המראה של הפרגולה. ככלל, תהליך תכנון הפרגולה אינו מורכב, זאת במידה ולוקחים בחשבון את כל הפרמטרים. כל סוגי העצים ייבדלו אחד מהשני במחיר שלהם, בגוון, במרקם, במידת הקשיחות ובחסינות שלהם אל מול כל פגעי מזג אוויר וכל תנאי האקלים השוררים באזור.

לעצב את הפרגולה המושלמת
בכל תכנון של פרגולה יש לתת את הדעת בכל הנוגע לעיצובה בעוד שטווח האפשרויות הינו נכבד למדיי. עובי הקורות של כל פרגולה באשר היא יהיו שונים ולא אחידים, כמו גם צורת השילוב שלהם בפרגולה. יחד עם זאת, פרגולות ייבדלו בסוגי החתכים שלהן. יש כאלה שמגיעים עם חתך עדין וחלקן עם חתכים מאסיביים וגסים זאת בהתאם לטעמו של כל אחד. ניתן גם לשלב בין כמה סוגי עצים בפרגולה אחת.

גם בכל הנוגע לרמת ההצללה על הלקוח לבחור במידת ההצללה בה הוא מעוניין – מלאה או חלקית. במידה ונוהגים לשבת בחוץ בימי גשם, אזי מומלץ לבחור בהצללה מלאה, כך הטיפות של הגשם לא יצליחו לחדור מבעד לפרגולה. כשמדובר על הצללה חלקית, הצללה זו כאמור לא תהיה חסינה מפני טיפות הגשם, אולם היא תהייה מאוד נוחה בעונת הקיץ. בכל מקרה והחלטה, יש גם להתייחס לתקציב הכספי העומד לרשות כל אחד, אולם, היום ניתן למצוא פרגולות מעוצבות ומרשימות במחירים סבירים לכל כיס.