חיפוי עץ

חיפוי עץ

חיפוי עץ בתוך הבית ומחוץ לבית נחשב כיום לטרנד מוביל במיוחד בתחום עיצוב הפנים. העץ משרה הרבה חום ויוקרה, משמש כאלמנט מבודד אידיאלי והופך כל חלל להרבה יותר נעים ומזמין. כמו כן, בחירה בחיפוי עץ הינה בחירה חסכונית לאורך זמן, זאת בשל התכונה של העץ בבידוד החלל מקור או מחום, כך שמדובר גם במענה ירוק, שמפחית בכמויות החשמל ומנצל הרבה פחות את תוצרי הטבע, פחות פליטה של גזים לאוויר שאותם בסופו של דבר אנו מחדירים לריאות. בארץ כבר אימצו את טרנד חיפוי הקירות בזכות היוקרה שהוא משדר וכאמור בעזרת חיפוי עץ, כל חלל שהוא, אם זה קיר בבית, לובי או חיץ חיצוני, משודרג בצורה משמעותית.

טרנד שחלף וחזר לו

כיום, נראה הרבה יותר עיצוב באמצעות חיפוי עץ בחלקים שונים בחלל הבית, אולם לא נישכח שהטרנד הזה כבר שלט בשנות השבעים והשמונים. עם זאת, חלפו להן כמה וכמה שנים וגם הטכנולוגיה וכל שיטות העיצוב השתנו והתפתחו ויצרו תולדה של חיפויים מעוצבים ומשודרגים במגוון גדלים, מרקמים וצבעים מרהיבים שמשולבים בצורה נהדרת עם הסגנון המודרני שהפך להיות כל כך  מבוקש. המשמעות הינה – הכל יחד משתלב באותו החלל. ארונות לבנים מודרניים בשילוב קיר מחופה עץ, השילוב הזה של קר וחם, באותו החלל הפך להיות הדבר הבא!

ניתן לזהות כמה וכמה מגמות עיצוב בחיפוי עץ. מגמת חיפוי עץ על פני קירות חיצוניים של הנכס, בדרך כלל מדובר במקטע קטן של קיר מחופה בעץ בגוון שמספק ניגודיות ברורה לצבע השולט של הבית, בצורה זו לדוגמה כל המבואה של הכניסה לבית תעוצב בחיפוי עץ. עוד דוג' היא – בניה של פרגולה שהיא חיפוי מעץ לפחות במסגרה החיצונית. כמובן שבלא מעט מקומות ומבנים אפשר יהיה למצוא שילוב של מקטעים שהם בעלי חיפוי עץ, גם האזור של היציאה לגינה, שבו לרוב נעשה שימוש באותו סוג עץ שבה להקנות מראה זהה לבית. מעקה או מרפסת עם חיפוי עץ תופסת תאוצה בבניית בתים עם חזות מודרנית ומספקת לחזית הבית מראה משודרג.