מבנים מפנל מבודד

מבנים מפנל מבודד

בהתחשב בכל אותם יתרונות רבים של פנל מבודד, ניתן לראות מגמה נמרצת בכל הנוגע לבניית מבנים מפנל מבודד שמסתמך על שיטת הבנייה הקלה. שיטת הבנייה הקלה עושה שימוש תדיר בפנל מבודד, היא נחשבת לשיטת בנייה עמידה שתורמת רבות לסביבה, היא יעילה וחוסכת רבות בעלויות וכוח אדם הרבה יותר מכל שיטת בניית מבנים שנבנו בשיטות הקלאסיות. בנייה קלה עושה שימוש בחומרי גלם איכותיים, עמידים וקלים שאינם מזיקים לסביבה ושמציפים את השאלה הצפויה – למה רק עכשיו? כיום אפשר לבנות מאותם פנלים יחידות דיור בכל הגדלים, מחסנים, חללים שמחוברים למבנה קיים, קירות, גגות ועוד.

ממה מיוצרים הפנלים המבודדים?

פנלים מבודדים הינם פנלים מצופים באלומיניום שמכילים את חומר הפוליסטירן שהוא קלקר מוקצף, קליל ועמיד מאוד מול כל מזג אוויר ואקלים קיצוני. הגודל של הפנלים המבודדים יכולים להשתנות  בהתאם לצרכים של סוג המבנה אותו רוצים לבנות. יש גדלים ועוביים שונים שיתאימו יותר ליחידות דיור, למחסנים ויש פנלים שמתאימים יותר לקירות או גגות . ציפוי האלומיניום יספק לפנלים עוד שכבה שתחזק את הפנלים עצמם.

מבנים מפנלים מבודדים ביחס לבנייה רגילה

מרבית היתרונות של הפנלים המבודדים טמון בעיקר בחיסכון הכלכלי ובתרומה שלהם לסביבה ירוקה.

בידוד איכותי – הפוליסטירן מעניק בידוד הרמטי ששומר על טמפ' קבועה בתוך החלל שבנוי מהפנלים הללו, תוך כדי שהוא חוסך בעלויות מיזוג וחימום החלל.

עמידות – פנלים אלו מבטיחים עמידות למשך זמן רב. בבנייה הקלאסית רוב ההשקעה תבוא לידי ביטוי בעבודה עצמה ולא בחומרי הגלם. בעוד שבבנייה שנתמכת בפנלים מבודדים, המשאב העיקרי הינו חומר גלם איכותי שמבטיח עמידות לאורך זמן.

יעילות ונגישות –  כיום המגמה הרווחת היא בנייה מהירה ומתחשבת. פנלים מבודדים עומדים בדרישות הללו. אם בעבר הזמן הנדרש לבנות מבנה היה נמשך כמה חודשים, כיום הבנייה תהיה קצרה יותר באמצעות פנלים מבודדים שיגיעו מוכנים היישר מהמפעל.

סביבה ירוקה – באמצעות בניית מבנים עם פנלים מבודדים תהייה הקטנה קריטית בפסולת שמתלווה לבנייה הקלאסית. בנוסף לזאת, חיסכון רב בחשמל כתוצאה מטמפ' יציבה בחלל של המבנה שעשוי מפנלים מבודדים.